BLOG - Chodím po Praze a koukám

POZOR! ČLÁNKY NEJSOU URČENY K DALŠÍ PUBLIKACI! V KAŽDÉM PŘÍPADĚ JE NUTNÉ UVÉST JAKO ZDROJ TENTO BLOG www.prazsky-chodec.cz. VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA.

Archiv všech starších článků z tohoto blogu (seriál Střípky z Prahy) je přístupný na úložišti Ulož.to na adresách, které jsou uvedeny pod každým článkem.

Seznam výstav bude vždy po čtvrtletí přesunut na stránku www.uloz.to.cz pod adresou https://uloz.to/m/KnihyKnihy/dokumenty-serial-stripky-z-prahy/Vystavy

SOUPIS KOMENTOVANÝCH VÝSTAV V ROCE 2021, leden - březen

VÝSTAVY UMĚLECKÉ

VÝSTAVY JINÉ

ZAKÁZANÉ FOTOGRAFIE

VÝSTAVA. Tak máme v Praze výstavu! Je sice jen venkovní, panelová, ale přece potěší. Sama jsem byla překvapena, kolik lidí si výstavu prohlíželo. Panelovou expozici s názvem Nežádoucí okamžiky připravila ze svých archivů ČTK. Fotografie z let 1918-1990 dokumentují úpravy cenzorů, které nastávaly, pokud se v záběru objevil nežádoucí člověk či jiný dobově nepřijatelný prvek. Stávalo se tak, že z fotografie postupně mizely politicky nekorektní osoby. Zhlédnout můžete 134 fotografií, které buď vůbec nemohly být ve své době zveřejněny, nebo prošly zásahem dobového cenzora. Tato výstava je putovní, začala loni v Uherském Hradišti, následně si ji prohlédli v Brně a v Olomouci. V Praze v ulici Na Příkopě je k vidění do 14. února 2021.

Nežádoucí okamžiky, Na Příkopě, 12.1. - 14.2. 2021